У пошуках джерел. Де у Франківську можна попити чистої води | Версії | новини та розслідування

Результат пошуку зображень за запитом "У пошуках джерел. Де у Івано-Франківську можна попити чистої води" Об этом сообщает ua-today.in.ua со ссылкой на СМИ.


Найпопулярніші джерела – в парку Шевченка, на міському озері й на вулиці Ленкавського – усі вони природні. Ще є природне джерело на Симоненка, його утримує релігійна громада, доглядає, раз на рік воду здають на аналіз, пишуть Версії з посиланням на Репортер.Природне джерело «Марусенька» є у селі Підліссі, що біля Івано-Франківська.


«Сюди ходить і приїжджає багато людей, воду набирають усі. Хоча в селі майже в кожного є своя криниця, – каже місцевий мешканець Андрій Томич. – Зараз там проводяться роботи, джерело облаштовують, роблять людський вигляд. Я також був там пару раз – вода як вода, але людям подобається».


Джерело на Ленкавського теж хвалять, тамтешня мешканка Ірина Дранчук каже, що вода там найкраща з усіх франківських джерел.


«Ходжу туди рідко, але вода там справді добра. Недавно племінниця набирала звідти воду на закрутки, адже стерилізувати краще у природній, ніж у хлорованій, з-під крана, – говорить Ірина. – Я вже старша, звикла пити воду з центральної труби, хлоровану. Але маю маленьку дитину, для неї треба або кип’ятити воду, або набирати свіжу з джерела. Та й точка недалеко від мене, а головне – безкоштовно».


Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський розповів «Репортеру», як у Франківську проводять аналіз води з природних джерел.


«У нас в місті є багато джерел питної води. Серед них і стихійні, і облаштовані. Щоб вода у джерелі була якісна, повинен бути господар або балансоутримувач, який за ним дивиться, – каже Фіглевський. – Відповідно до санітарних норм і правил, господар повинен проводити певні заходи, щоб не «запускати» своє джерело: щорічна чистка, дезінфекція, ремонт, утеплення, благоустрій території».Якщо, наприклад, колонка не має господаря, то в разі чого нема й на кого скаржитись. За словами експерта, воду з «нічиїх» джерел пити не варто.


«У Івано-Франківську є три основних джерела, що мають господарів. Перше – на вулиці Мазепи, в парку Шевченка. Друге на міському озері, третє – на Ленкавського. За двома першими доглядає дирекція парку, а останнє утримує КП «Івано-Франківськводотехпром», – розповідає Віталій Фіглевський. – Ці установи роблять дезінфекцію, очистку й відом­чий контроль. Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства проводить моніторингову роботу. З бюджету міста виділяються кошти на аналіз води, господарі джерел дають запит у лабораторію, яка проводить повний аналіз на придатність до споживання води із джерела – бактеріальний і санітарно-технічний показники».


Також управління держнагляду перевіряє виробників газованої води і моніторить ситуацію по джерелах за цілий рік. Сюди входить аналіз води, яка йде по трубах до людей, в садках, школах, різних державних установах.


«Є загальне поняття – вода або відповідає, або не відповідає санітарним правилам. Цього року моніторинг буде проводитись в кінці листопада, а от за 2018-й результати в нас є, – говорить Фіглевський. – З природних джерел, які є у Франківську, – вся вода придатна до споживання. Усі ці три джерела сформувалися природним шляхом, інші, що є в місті – створені штучно».За словами експерта, за останні п’ять років управління не отримало жодної скарги щодо якості питної води. Втім, не варто забувати про умови її використання:


  • зберігати воду краще у скляному посуді,
  • якщо вже у пластику, то не більше семи днів,
  • перед вживанням все одно краще кип’ятити.


Крім того, зазвичай люди набирають воду у великі поліетиленові каністри, які не можна використовувати багато разів. Пластик має властивість вбирати в себе шкідливі бактерії та мікроорганізми. Тому швидше псується навіть свіжа вода, яка потім може принести шкоду здоров’ю.


Нині популярна й доставка води в офіс чи додому. Ціна п’яти літрів там коливається в районі 10-20 грн разом з доставкою. Але ми ж говорили про нелінивих, правда?


Автор: Богдан Мисюк


Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/u-poshukah-dzherel-de-u-frankivsku-mozhna-popiti-chistoyi-vodi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя