Заглянуть всюди: якість шкільної освіти перевірятимуть інспекториВ Україні буде створено службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. Об этом сообщает m-ukraine.in.ua со ссылкой на СМИ.


Нова служба якості освіти, на відміну від існуючої, проводитиме аудит шкіл. Відповідно, школи знатимуть, на що їм орієнтуватися у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, управлінських рішень і в організації навчального процесу, розповіла освітня експертка аналітичного центру CEDOS Ірина Когут, інформує “Народна Правда”.


Закон “Про освіту” передбачає запровадження національної державної служби якості освіти. Вона є дуже відмінною від тієї системи, яка наразі є в Україні. Це те, з чим не стикається більшість громадян, навіть батьки дітей, але це та реальність, в якій живуть освітяни. Це зовнішній контроль — те, як перевіряють роботу вчителів, директорів шкіл.


Освітяни звикли до того, що школи перевіряють місцеві управління освіти. Це одна з причин, чому їх так не люблять. Але в цьому є поганий парадокс, бо ці ж самі управління освіти призначають директора, вони ж формально набирають на роботу вчителів. Практично ці люди перевіряють свою ж роботу. Замість того, щоб допомагати школам розвиватися і ставати кращими, забезпечувати їм методичну підтримку, навчати інноваційним методам викладання, ці люди перевіряють дотримання рекомендацій, норм, наказів або власних забаганок. Це ситуація конфлікту інтересів і вона не відповідає найкращим світовим практикам забезпечення якості освіти.


Тому закон пропонує створити незалежну установу, яка не буде пов’язана з повсякденною діяльністю навчальних закладів, не буде втручатися в цю діяльність. Натомість один раз на десять років представники обласних відділів державної служби якості освіти будуть приїжджати в школу з аудитом.


Аудит — це щось відмінне від інспекції. Люди, які працюють у бізнесі та в громадських організаціях, уявляють, що таке аудит — перевірка дотримання стандартів і норм. Якщо наші школи перейдуть на систему аудиту замість інспекції, ми маємо очікувати на розробку стандартів і норм, формалізацію найкращих практик управління й організації навчального процесу. Школи знатимуть, на що їм орієнтуватися в системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, управлінських рішень і в організації навчального процесу. Аудитори будуть приїжджати і дивитися, чи школа працює оптимально і ефективно як механізм, а також даватимуть поради.


Нагадаємо, Київська міськдержадміністрація зобов’язала школи міста публікувати на своїх сайтах звіти про фінансування, і заборонила збирати гроші до фонду класу.


Проте, незважаючи на введену заборону збирати гроші з батьків на шкільні потреби, знайдений спосіб як продовжити збір коштів з батьків учнів.


Джерело статті: “http://vse.media/zaglyanut-vsyudi-yakist-shkilnoyi-osviti-pereviryatimut-inspektori/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя